15EYL200890500

Aldatilan kadın ne yapmalı

etiketler : Aldatma, Bosanma

Hocam, aldatılan kadın ne yapmalı? Kadın olsun erkek olsun, bir insan böyle bir şeyi nasıl kaldırabilir, nasıl kabullenebilir? Kabullenemiyorsa zaten boşanıyorlar ama ya boşanamayanlar, bir kez daha denemek isteyenler kocası pişman olduğu için beraberliği tekrar denemek isteyen kadınlar bunu nasıl yedirebilirler kendilerine? Nasıl hazmedebilirler? Ben denemeye hazırım ama nasıl unutacağım bunu? Eskisi gibi sevebilecek miyim eşimi, güvenebilecek miyim, inanabilecek miyim, eşime? Her baktığımda yaptığı ihanet geliyor aklıma, hemen moralim bozuluyor. Yani şöyle bir şey: insan bir şey düşünür, sadece düşünür yani ama ben düşündüğüm an veya aklıma geldiği an içten içe acı çekiyorum. Yani kalbim sızlıyor çok acayip bir duygu, anlatamam. Sanki öldürüyor beni. Acı çeken insan karşı tarafa da çektirir. Hele sebep o kişi ise. Peki, o zaman ben nasıl bu yuvayı kurtarabilirim? Neler yapmalıyım? Bu düşünceleri nasıl yok edebilirim? Ben eşimden nefret etmek değil ona yardımcı olmak istiyorum, çünkü onun durumu da pek iyi değil. Hocam lütfen bana yardımcı olun, ne yapmam gerektiğini, nasıl davranmam gerektiğini bana anlatırsanız, bana yardımcı olursanız çok sevinirim.

bizim cevabımız24 EYLÜL 2008 tarihin'de , Faruk BEŞER yanıtladı

Aldatılmak da aldatmak da elbette çok kötü bir şey. Bundan Allaha sığınırız. Efendimiz: "Bizi aldatan bizden değildir" buyurur. Ama her şeye rağmen insanlar nefislerine ya da şeytana mağlup olabiliyorlar. Bunun için Efendimiz aldatmayı bir boşanma sebebi saymış ve hanımının kendisini aldattığını söyleyen bir insana, "Öyleyse boşa" demiştir. Hala sevdiğini söyleyince de, "O halde katlan" buyurmuştur.
Şimdi siz iki kötü durumla karsı karşıyasınız, bunlardan birisini seçmek zorundasınız: Ya boşanır ve bunun zorluklarını göze alır, bunlara katlanırsınız ki, bu çok zordur ve hangi kötülüklere sebep olacağını bilemezsiniz. Ya da bu ızdırabı içinizde sürekli taşır ve beraberliğe katlanırsınız. Şahsen ben size bunu tavsiye ederim. Çünkü böylece kocanızı da kurtarmış olursunuz. Tahammül için ve onun düzelmesi için Allaha sürekli dua edersiniz. Bu da sizin ibadetiniz olmuş olur. Ama her iki durumda da bu acıların mükâfatını Allahtan alırsınız.

EkleBunu Sosyal Paylaşım Butonu

bu yazıya ait 93 yorum var

comment addKendi yorumunu ekle

arrow

 • 1 |

  İslami tavır nasıl olmalı

  24.09.2008 tarihinde , erdem demiş ki

  S.A. Dul ve boşanmış müslüman hanımlara kol kanat gerecek bir kurum islamda aile sanırım. fakat günümüzde(bunu yapmayanlardan bahset miyorum) evin kızı eve dönünce bir yük gibi algılanıyor. bunu nasıl aşabiliriz acaba.

  vote 6.0 Katılıyor musunuz?  evet (681)  /  hayır (455)

 • 2 |

  acı...

  08.10.2008 tarihinde , NURAY demiş ki

  Allahu Tealaya sığınırım öncelikle...kimsenin başına vermesin allah lakin başımıza geldi.yapılacak tek şeydir BOŞANMAKbence .kimisi ben çocuklarım için katlanırım der hep.fakat çocuk büyüyünce algılayacağı tek şey .annem kendisini aldatan bi adamın yanında durmak zorunda ya da annem bu durumu kaldıracak gururu taşıyor.baba hakkında da düşünce şudur:babam bunu yaptı , ben de yapsam ne olur ya da günah olsa o da yapmazdı .çocuk ya bu burumu normal karşılar ve aynı şeyi kendisi de yapar ya da babaya büyük bi nefret.Başına böyle bi iş gelen ve ben çocuklarım için katlanırım diiyen kadınlar ve erkekler.ÇOK İYİ DÜŞÜNÜN....ALLAH HEPİMİZİ KORUSUN..SELAMETLE ..

  vote 5.4 Katılıyor musunuz?  evet (666)  /  hayır (565)

 • 3 |

  bende aldatildim

  26.10.2008 tarihinde , asli demiş ki

  evet ben de o aciyi yasadim ve hala yasamaktayim esimi cok seviyorum af edeyim dedim ama afedemiyorum ve hala onunla birlikteyim hergün esime baktikca kahroluyorum tek tavsiyem aldatilan bayanlar ayrilsin bende kararimi verdim ayrlacagim.

  comment Faruk Beşer'in yoruma cevabı

  Doğrusu ben de böyle düşünüyorum, ama buna muktedirseniz.

  vote 5.9 Katılıyor musunuz?  evet (662)  /  hayır (468)

 • 4 |

  zor bir imtihan....

  29.10.2008 tarihinde , meryem demiş ki

  bu duruma düşen kadeşlerime allah yardım etsin.eskiden allahı bilen kişinin yada en azından namaz kılan kişinin aldatmayacagını düşünürdüm.ama öyle deglmiş..boyle bir insanın aldattığını da duydum ve çok sasırdım.demek mesele biranda nefse mağlup olma meselesi,oyle mi hocam?allah bizi muhafaza etsin.

  vote 6.1 Katılıyor musunuz?  evet (733)  /  hayır (467)

 • 5 |

  ALDATILMAK

  16.11.2008 tarihinde , YELIZ demiş ki

  NE YAZACAGIMI BILMIYORUM AMA SU ANDA ICIM OKADAR ACIYORKI TARIFSIZ DERLER YA TARIF EDEMIYORUM

  vote 6.4 Katılıyor musunuz?  evet (671)  /  hayır (379)

 • 6 |

  benim yapmadığım ne malum

  17.11.2008 tarihinde , ebru demiş ki

  insanın nefsine yenik düşmesiyle alakalı bir mesele aldatmak

  insan bu noktada nefsinden heran korkmalı,ben bu konu da kimseyi kınamak bile istemiyorum allah bizi nefsimizle baş başa bırakmasın.

  vote 5.8 Katılıyor musunuz?  evet (610)  /  hayır (450)

 • 7 |

  Herşey Güzelken

  22.11.2008 tarihinde , seda demiş ki

  3 senedir evliyim.çocuğum var.başarılı okul hayatımı bırakıp eşimle evlenmeyi seçtim.ailemin durumu iyi.10 gün önce eşimi internet cafede kızlarla konuşurken yakaladım.5 senedir yapıyormuş.ona göre bu tam aldatma değil tabi.ama evli bir kadınla 1 sene msn ilşkisi olmuş.etkilendiğini falan söylemiş.güzel karım var severek evlendim demiş.üstelik eşim benden 9 yaş büyük ve beni çok kıskanıyor.bu ne dengesizliktir ya.şimdi soruyorum size bu aldatmaktan başka birşey deilmidir.boşanmamam için elinden geleni yapıyor.o kadar sevdiğine inanadımki hiç aldatılmayı hayal bile etmedim.msn cam aldatma deilmi şimdi.çok seviyor ve pişmanım diyor.artık hiç güvenmiyorum.şimdi ne yapmalıyım...

  vote 6.0 Katılıyor musunuz?  evet (702)  /  hayır (467)

 • 8 |

  Aslı Hanım'a

  27.11.2008 tarihinde , Esra demiş ki

  "Boşanmak Allah'ın sevmediği helaldir. " "Yerdeki ve gökteki tüm melekler lanet eder" Bana defalarca bunlar söylendi. Kaynak nedir, neye binaen denmiştir bilmiyorum.

  Her insanın hata yapabilir ve her insanın mutlaka ikinci bir şansı olması gerekir. Sabretmek çok zor, kabullenmek çok zor ama hocamın dediği gibi mükafatı var.

  Ne umutlarla ne hayallerle kurulmuş bir evlilik var. Boşandıktan sonra "acaba gerçekten bir hata yapmıştı da pişman olmuşmuydu?" diye düşünmektense, ikinci bi şans verilmelidir. İkinci bir şansı da değerlendiremeyen içinse zaten uğraşmaya değmez.

  vote 5.8 Katılıyor musunuz?  evet (672)  /  hayır (493)

 • 9 |

  aldatılmanın acısı

  10.12.2008 tarihinde , meryem demiş ki

  allah kimsenin başına vermesin çokzor bir olay oanda insan delirmiş oluyor karşısına ne çıkarsa kırıp dokmek o ikiliyi öldürmek istiyor ama nafile çocuklar boynunu bukuyor kendi canından vazgeçiyosun ben allaha haval etdim inşallah cezalarını bu dunyadada öbür taraftada bulurlar kiyaparsa kahrosun

  vote 5.8 Katılıyor musunuz?  evet (642)  /  hayır (463)

 • 10 |

  aldatmak

  18.12.2008 tarihinde , kutluğkan demiş ki

  eğer çiftlerden biri diğerini aldatmışsa ve aldatılan her hangi bir sebep yüzünden aldatandan ayrılamıyorsa ve buna rağmen karşısındakine her baktığında o olayları hatırlıyorsa ve de aklında her zaman "yine yapar mı" sorusu dolaşıyorsa ya bir aile psikoloğuna gidip yardım almalı yada enine boyuna düşündükten sonra eğer kendi yağında kavrula biliryor ise hiç beklemeden boşanması psikolojik sağlığı acısından daha iyi olur.

  vote 6.0 Katılıyor musunuz?  evet (599)  /  hayır (392)

 • 11 |

  aldatan zavallıdır

  17.01.2009 tarihinde , seçin demiş ki

  biz bayanlar aldadıldık evet ama aldatan bence zavallı insan.bu zavallı nefsine yenik düşen insanlar birgün gelir inşallah yaptıklarını çekerler allahdan bunu diliyorum.. biz bayanlar herzaman güçlü olmalıyız aldattıgını sanan zavallı eşlerimiz anca ve anca kendilerini kandırırlar

  benim eşimde defalarca aldattı namaz kılıyor ve haaala devam ediyor ben onu allaha havale ettim allahın adaleti sonsuz bizler mükafatımızı bu dünyada almazsak bile gerçek hayat olan ahiret yaşantımızda alırız inşallah.. zor evet kabullenmek çok çok zor yapcak tek şey allaha sıgınmak sabretmek..

  vote 6.1 Katılıyor musunuz?  evet (608)  /  hayır (390)

 • 12 |

  aldatmak değil zina

  30.01.2009 tarihinde , mehmet demiş ki

  Müslüman erkek aldatmaz. Ya zina eder ya da ikinci defa evlenir. Bugün ikinci evliliğe karşı olanlar bu gibi durumlarla daha çok karşılaşırlar. Maalesef erkekler sadece bir kadınla yetinemiyorlar. Keşke olabilise. Bunun bir çok sebebi var. Burda bunları söylemenin anlamı yok. Ama Allahın vermiş olduğu çare hepsinden güzel.

  vote 5.2 Katılıyor musunuz?  evet (378)  /  hayır (352)

 • 13 |

  aldatmak=zina

  05.02.2009 tarihinde , kader demiş ki

  hocam, yanilmiyorsam Kuran`i Kerim de zina zorunlu bosanma sebebidir, ki aldatmada zaten zinadir.

  Saygilarimla

  vote 5.4 Katılıyor musunuz?  evet (190)  /  hayır (164)

 • 14 |

  sabır

  13.02.2009 tarihinde , filiz demiş ki

  sabretmekten başka çaremiz yok galiba ahirette alacaklarım artıyor ben onun hakkıyla ölmeyeyimde o benim hakkımla ölsün

  vote 5.5 Katılıyor musunuz?  evet (232)  /  hayır (187)

 • 15 |

  herkezin korkulu rüyası

  07.04.2009 tarihinde , sabah demiş ki

  zaman mı yoksa insanlarmı bozuldu bilinmez ama günümüzde herkez aldatılma korkusu içinde.tabi hala aldatılmadıysa....

  vote 6.1 Katılıyor musunuz?  evet (505)  /  hayır (325)

 • 16 |

  affetmeyin

  07.04.2009 tarihinde , üzgün demiş ki

  Ben çok kez aldatıldım hep affettim ama affetmiceksin aynısını yine yapıyor çünki bir kere duydunmu boşicaksın şimdi ne dırumdamıyım çocuklarımı ve beni attı bi kenara gününü gün ediyor affetmeyin sonu yok

  vote 5.9 Katılıyor musunuz?  evet (557)  /  hayır (384)

 • 17 |

  aldatılıyorum ve devam ediyor!

  29.04.2009 tarihinde , eylem demiş ki

  bende aldatıldım ve hala aldatılıyorum;bunu bile bile yaşıyorum,tabi buna yaşamak denirse,çocuklarım var.14 yıllık evliyim,evliyken bekar gibi yaşamak istiyorum diyorum,ne yapmalıyım bilmiyorum.allahıma sığınıyorum,çekip gitmek istiyorum,olmuyor çocuklarımı düşünüyorum,kımıldıyamıyorummmmmmmmmm.

  vote 5.5 Katılıyor musunuz?  evet (470)  /  hayır (379)

 • 18 |

  Erkeklere 2. Bir Şans Vermeyi

  24.07.2009 tarihinde , özlem demiş ki

  hiç bir zaman için bayanlar eşleri kendilerini aldattıgı zaman ğöz yummak zorunda degiller evvela kendi başlarına herseyin üstesinden baş gele bilirler kendi ayakları üzerinde dura bilirler her şeyi sılıp yeniden başlaya bilirler eger erkeklere 2. bir şans verdiklerinde yeniden aldatacaktır o yüzden yeniden hayatınıza başlayın en başta çalışmaya başlayın daha sonra coçugunuz varsa yanınıza alın daha sonra coçugunuza hem anne hem baba olun ama bir daha asla birdaha evlenmeyin

  vote 5.5 Katılıyor musunuz?  evet (442)  /  hayır (360)

 • 19 |

  herkes aldatılır

  25.07.2009 tarihinde , sinem demiş ki

  Bence aldatılmayan insan yok! ben 2 ünv mezunu güzel bir bayanım. sırf beni aldatmasın diye yakışıklı olmayan ve ünv mezunu olmayan biriyle evlendim. ama aldatıldım. bayan ne kadar zeki güzel tahsilli olursa olsun aldatılıyor. çok şükür ki çocuğum yok ve ayrılmayı düşünüyorum.

  vote 6.1 Katılıyor musunuz?  evet (461)  /  hayır (297)

 • 20 |

  aldatıldım halada devam ediyor

  29.07.2009 tarihinde , merve demiş ki

  çok çok acı çekiyorum bilmiyorum ne yapacağımı boşansam çocuklarım var maddi durumum iyi değil eşim sevgilisini arkadaşı olarak evime bile getirdi tam 15 gün kaldı kadın ben bunu bile bile yaşıyorum evimde birlikte oldular siz olsanız ne yaparsınız allah yardımcımız olsun çok zor bir durum allahıma sığındım ben

  vote 4.8 Katılıyor musunuz?  evet (361)  /  hayır (399)

 • 21 |

  Aldatılıyorum

  06.08.2009 tarihinde , Nurcan demiş ki

  Eşim beni her zaman aldatıyor.

  vote 5.1 Katılıyor musunuz?  evet (335)  /  hayır (319)

 • 22 |

  Bende Aldatıldım

  07.08.2009 tarihinde , esma demiş ki

  Eşimle severek evlendik henüz 19 yasındayım eşim benden 8 yas büyük evlendikdikten 6 ay sonra hiç olmayan benim bilmedigim kız arkadasları çıktı telefon konuşmalar vs kim onlar diye sorduğumda sosyal arkadaş diyip geçiştirdi. Şu anda 2 yıllık evliyiz eşim beni 6 ay önce başlayan ve benim yakalamamla biten 3 kızla aldatmış neden yaptın diye sorduğumda senin çenen yüzünden yaptım diyor ama ben ona kötü bişey için çene yapmadımki çalış fazla para harcama yalan söyleme diye konuştum her yaptığını kabul ettim. Bunuda ettim ama içimden çıkmıyor ona her baktığımda aklıma geliyor nefret ediyorum eşimden. Ailemde bana tam destek oluyor ama ben eşimi bırakamıyorum onu çok seviyorum eşimde pişman olduğunu söylüyor 1 tanede kızımız var ne yapıcam bilmiyorum güvenemiyorum.

  vote 5.7 Katılıyor musunuz?  evet (414)  /  hayır (317)

 • 23 |

  Ne Cesaret

  09.08.2009 tarihinde , Ali demiş ki

  Yaşı 28 dayanmış bekar biri olarak ben bu güne kadar kendimi aldatmayı kendime yediremediğimden nefsime zulüm gelse dahi Allahın sevmem dediği kırmızı çizgili sınırları olurda kanarım diye yakınından geçmemek için yabancı bir bayanla şahsiyeti haricide cinsiyeti üzerinden en masumana bir diyaloga dahi girmedim.

  Çevreme baktığımda bu kadar insan Allahın rahmetine güvenmenin verdiği rahatlıktan ötürü bunu yapıyor diyorum ama bu bozuk niyet üstüne Allah ile oynan kumara benim gözüm yemediğinden kalbimden acabalarıda silip attım.

  Nefsin arzuladığı tatminkarlığı Allah'ın razı olduğu şekliyle bir aile kurma nimeti ile elde eden erkeklerin bu noktadan sonra aldatmalarına cesaretmi yoksa ahmaklıkmı demek doğurudur bilemiyorum.

  Pek tabiki eşler arası cinsel hayatı etkileyen fiziksel, ruhsal, kültürel,sosyal ve ekonomik olanlarca tetikleçi unusur vardır.

  Lakin her ne olursa olsun rabbini gereği gibi tanıyıp bilen hiç kimsenin eşini daha doğrusu kendini yani Allah'ı aldatabileceğini söylemek mümkün değildir.

  O halde bunun ismi aldatma olamaz, bunun ismi Allah'ın kendisinden razı olduğu çizgiden razı olmadığının imzasıdır ki buda onun mümin sıfatını etkiler.

  Mümin karakterine ihanet eden biri, Allah rızası için aynı hayatı bir bütün olarak paylaşmak üzere yaşayacağı eşine ihanet ettiğinden ötürü bu evliliğin devam edebilmesi mümkün gözükmemektedir bana.

  Bu faikiri kim alır bilmiyorum, ama henüz kendine ihanet etmemiş biri olarak yarın bir bütün olarak aynı hayatı yaşayacağım eşime karşı ihanet zaafına düşüp saçma sapan mazeretler uydurursam rabbim bu yorumu burada okuyanlarla birlikte yüzüme çarpsın.

  vote 5.9 Katılıyor musunuz?  evet (436)  /  hayır (297)

 • 24 |

  cok dertliyim

  16.08.2009 tarihinde , pınar demiş ki

  bende aldatıldım üstelik 2 gün önce öğrendim.eşim internet cafe işletiyo ben hiç istememiştim ama dükkanı actı ve tavırları değişmeye basladı.msnde birsürü kızla yazıştıgını ve facebookta da birkac kızla mesajlastıgını gözlerimle gördüm.

  inkar etti agladı sızladı ama nefret ettim ondan en kısa zamanda ayrılacagım bu en doğrusu.hergün onu görüp nefretim artıcana ayrılırım daha iyi.bunu ondan hic beklemezdim affaetmak allaha mahsustur onu ve onun gibileri allah affetsin

  vote 6.0 Katılıyor musunuz?  evet (434)  /  hayır (289)

 • 25 |

  aldatma

  18.08.2009 tarihinde , elif demiş ki

  çok zor, yorum yapmakta çok zor aldatan kişiye bir daha güven duyulmaz karı koca arasında güven kalmadıktan sonra herşey bitmiştir zaten ayrılmak en doğrusu çünü birçok defa afetmişsin yine aldatmiştır hiç korkmazlar sadece ayrılmaktan korkarlar. kadınlar ayaklarının üzerinde durabiliyorlar artık

  vote 5.9 Katılıyor musunuz?  evet (400)  /  hayır (273)

 • 26 |

  malesef

  18.08.2009 tarihinde , meryem demiş ki

  bu aldatma aldatılma meselesi gercekten cok agır gelıyor bana.ama ahiret inancı bır nebzede olsa insanı rahatlatıyor.allah hepimizi korusun,

  vote 5.6 Katılıyor musunuz?  evet (402)  /  hayır (322)

 • 27 |

  çok acılar çekiyorum

  23.08.2009 tarihinde , hülya demiş ki

  3 senelik evlıyım bır kızım var aldatıldım çok mutsuzum elimden bişey gelmiyor çocugum için dayanmak istiyorum ama eşime baktıkça nefretım çogalıyor ne yapmam gerekıyo onuda bılmıyorum onları Allah a havale edıyorum başkada bişey demıyorum

  vote 5.4 Katılıyor musunuz?  evet (365)  /  hayır (305)

 • 28 |

  derin acı

  24.08.2009 tarihinde , Dilek demiş ki

  ben 8 yıllık evliydim ilk 5 yılı çok güzeldi fakat son 3 yılı kabus kadar korkutucuydu severek evlendik.ikiz çocuklarımız oldu bana göre çok mutluyduk,eşim benimle fazla ilgilen miyordu fakat problem degildi.hep eve girerken teli kapatıyordu evim benim özelim diyordu bu benım cok hosuma giyordu fakat 1 gün teli kapatmayı unutmus gece saat 10 tel caldı esım teli actı telde bir kadın benim kocama,en değerlime bağırıyordu. Nerdesin sen diye,sanki o an kanım dondu...

  hayatım o kim dedim. Sonrası yalanlar yalanlar.

  Sonra ayrıldık tekrar denedik ama olmadı ve asla olamayacagını anladık şimdi yaklaşık 1 yıldır ayrıyız canım cok yanıyor fakat o nun yanında olmak kadar acı değil.

  Bence insan önce kendisine saygısı olmalı

  vote 5.9 Katılıyor musunuz?  evet (448)  /  hayır (312)

 • 29 |

  sabır nereye kadar

  24.08.2009 tarihinde , guest demiş ki

  Ben 14 yıl evli kaldım iki tane çoçugum var ALLAH'ıma sığınarak 14 yıl boyunca aldatıldım en acımasız şekilde evimin içinde her seferinde af ettim ona yardım etmeye çalıştım çoçuklarım için ama hiç bir şey degişmedi sinir hastası oldum en son duydugum kelime ben degişemem kabul edersen ben buyum dedi

  bu durumda verilecek en güzel karar çoçuklarımıda kendimle sürüklemeye hakkım yok dedim ve arkama bakmadan ayrıldım inancım ALLAHIM bana buraya kadar saprın diye yol gösterdi dogru yolu buldum çoçuklarımda bende şimdi daha mutluyuz .ALLAHIM yardımcınız olsun

  vote 6.1 Katılıyor musunuz?  evet (445)  /  hayır (283)

 • 30 |

  karımın akıl almaz ihaneti

  07.09.2009 tarihinde , hüseyin demiş ki

  bu acıyı 3 sene once yaşadım.. çocuklarım için tekrar affettim.

  tövbe ederken onun yanındaydım ama sonuç yine aynı oldu... yine ihanet yine acılar.. ihanet eden insanların ben bir tür rahatsız olduklarını hasta olduklarını ve kesinlikle düzelmeyeceğini düşünenlerdenim.. çünkü şartları ne kadar mükemmel olursa olsun kendilerini yanlıştan bir türlü var vaz geçiremiyorlar... aldatan insanla aynı evi paylaşmak ise hiçbir şeyi çözmediği gibi ufacık birşeyde yastık altına bırakılmış sorunlar tekrar açıga çıkıyor.. en mantıklısı ayrılmak... ve şunu unutmamak gerekirki, ALLAH ben herzaman sabredenlerle beraberim der... bunu hiç unutmayıp tek dayanağım olan Allaha sığındım.. o kabus gibi günlerden huzura çıktım... Allah ihanete uğrayan insanların yanında olsun... düşmanıma bile böyle bir acıyı layık görmemm...

  vote 5.3 Katılıyor musunuz?  evet (308)  /  hayır (272)

 • 31 |

  nereye kadar ihanet

  14.10.2009 tarihinde , asi demiş ki

  ben 20 yasında bir bayanım 10 aydr nişanlıyım nisanlım aske suan ama askerde olmasına ragmen beni aldatmadan duramıyor dua ediyorum belki düzelir diye.aslında nişsanı bozmak var ama ben herseyden önce kendimden önce aylemi düşünmek zorundayım.ama size bir tavsiyem birini sevdiginiz zaman yüreyinizi degil aklınızı kullanınki yanlışı dogruyu secin ha buarada sevgi aglarına sakın düşmeyin...

  comment Faruk Beşer'in yoruma cevabı

  Buna rağmen siz bu tuzağa düşmek üzeresiniz, hem de bile bile

  vote 5.1 Katılıyor musunuz?  evet (310)  /  hayır (294)

 • 32 |

  imtihan dünyasi

  18.10.2009 tarihinde , birisi demiş ki

  bence aldatmak veya aldatılmak hazmedilemeyecek bir olay kisinin kendine saygisi esine saygisi daha da önemlisi Allah'la olan yakinligina saygisi cok önemli bunları göz önünde blundurmak gerekir belki bir anlik nefse yenik düsmek ama bunun bedelini ne yazik ki daha cok cocuklar ödüyor yikmak kolaydir ama tamir etmek zor bence aldatan kisiye ancak samimi bir tövbe ve yaptigi tahribati tamir etmesi icin o kisinin olaganüstü cabasina bakilarak sans verilmelidir..tabi yasanalar bireylere göre farklilik gösterir ancak ici bos bir sevgi ve tekrarlanan yanlislar insanlari bir arada tutmak yerine ruhlarini birbirlerinden uzaklastirir...tabii imtihan dünyasi insan ne ile sinancagini bilemez Allah hepimizi muhafaza etsin nefsimize yenik düsürmesin.

  vote 5.2 Katılıyor musunuz?  evet (313)  /  hayır (285)

 • 33 |

  aldatılmak

  19.10.2009 tarihinde , gülşen demiş ki

  slm ben 26 yaşında evhanımıyım 2 cocum var eşim sürekli beni aldatıyo ben affettikce hala devam ediyo bana sürekli yalan söylüyo hakaret edip aşalıyo boşanmaya kalktım bi kaçkere ailemin yanına gitim ailem istemedi beni geri döndüm gidicek sıgınıcak hiç bi dalım yok mecburen dayanıyorum ama içim kan aglıyo lütfen bana yardım edin ben ne yapmalıyım

  vote 5.2 Katılıyor musunuz?  evet (268)  /  hayır (248)

 • 34 |

  ALDATILDIM

  22.10.2009 tarihinde , ZİLANN demiş ki

  SA HEPINIZE SUAN SAATLER SABAHIN 5 VE BEN BUGUN ALDATILDIM 1 SENELIK EVLIYIM CIYERIM YANIYOR BUNU SIZINLE PAYLASMAK ISTIYORUM BENIM TEK CIKIS YOLUM ÖLUM RABBIM AFFETSIN BENI AMA CIYERIMI YAKTI RABBIM ONUNDA CIYERINI YAKSIN AYLEMI ARKAMA ALDIM VE SONUM ALDATILMAK OLDU NE OLUR DUA EDIN BANA ALLAH AFF ETSIN BENI AMA BEN BU ACIYI YASAYAMAM HOSCAKALIN BUNU OKUYONLAR NE OLUR RABBIMDEN BENIM ICIN AF DILERYIN ALLAH RIZASI ICIN HOSCAKALIN

  vote 4.7 Katılıyor musunuz?  evet (334)  /  hayır (370)

 • 35 |

  defalarca aldatıldım

  22.10.2009 tarihinde , esra demiş ki

  ben 9 yıllık vliyim evliliğimin ilk 8 yılı hep aldatılmalarla geçti her defasında bir kılıf buldu bende inanmak istedim seviyodum çünkü her sevgililer gününde bana hep farklı bayanlarla sürprizler yapıyodu dayanacak gücüm kalmamıştı ama herşeye rağmen seviyodum. birgün birine aşık oldu yani onu gerçekten sevdi benim sevdiğim kocam helalim başkasına aşık olmuştu onsuz duramıyo her boş anını onunla geçiriyodu herşeyin farkındaydım ama elimden hiçbişey gelmiyodu sonunda fedakarlık yapması gerekenin kendim olduğuna karar verdim 2 çocuğuma rağmen ayrılmaya karar verdim aşık olmanın sevmenin ne demek olduğunu ben iyi bilirdim ve eşimden ondan ayrılmasını bekleyemezdim çünkü onun yanındayken çok mutluydu bense çok mutsuz ben ona saygı duydum ama birgün onun sadece eşimle değilde herkesle ilişkide olduğunu öğrenmiş şu an yanımda tamda istediğim gibi ama neye yararki ya gerçekten temiz biri olsaydı yinede mutlu değilim zafer kazanmanın mutluluğu var sadece o yine benim

  vote 5.2 Katılıyor musunuz?  evet (273)  /  hayır (257)

 • 36 |

  kahrolan kadın

  23.10.2009 tarihinde , bahtsız demiş ki

  sevgılı kardeslerım bende yasadım hemde dost bıldıyım kısıyle benı alldattı

  5 cocugum var ne yapabılırım esımıde cok sevıyordum ama bence hıc bır erkek bu derece sevılmeyı hak etmıyor ben 20 yıllık evlıyım 36 yasındayım esımde 46 yasında ama benı ıstemedı sevmedı ne yapabılırım katlanmak zorundayım gelın hep beraberce katlanalım mukafatınıda mevladan bklıyelımhıc bır zamanda hakımızı hellal etmeyelım allahu teala bızım nefsımızı seytana uydurmasın uyanlarıda ıslah etsın ıslah olmazlarsa kahr etsın amın.

  vote 5.4 Katılıyor musunuz?  evet (312)  /  hayır (261)

 • 37 |

  aldatıldımm

  25.10.2009 tarihinde , sema demiş ki

  ben 12 yıllık evliyim ve 12 yıldırda aldatılıyorum biri geldi biri gitti hep sabı sabır dedim ama artık katlanamıyorum 29 yaşındayım ve artık kendime yediremiyorum allahını seven bana yardımcı olucak bişeler söylesin çok canım acıyo iki tane çocugum var her zaman bişeyini yakalıyorum ama hep inkar ediyo en son telefonunda çıplak resimlerini gördük hemde oglumla birlikte yıkıldım artık yardım alalh için yalvarıyorum sizlere rabbim bütün aldatan erkeklerin başına öyle belalar versinki ne yapacaklarını şaşırsınlar yardım edin bana birilerinin aklına ihtiyacım var allaha emanet olun

  vote 5.6 Katılıyor musunuz?  evet (321)  /  hayır (252)

 • 38 |

  aldatma

  25.10.2009 tarihinde , deniz kızı demiş ki

  bende aldatıldım fakat çocukların olduğu zaman sadece kendini düşünemiyorsun onlara bunu yaşatmaya hakkım olmadığımı düşünerek devam ediyorum fakat çok zor insan kafasından atamıyor bir türlü ALLAHıma sığınıyorum elbet bu çektiğimiz acıların bir mükafatı vardır önemli olan isyan etmeden sabretmek

  vote 5.5 Katılıyor musunuz?  evet (311)  /  hayır (259)

 • 39 |

  sabır bitti

  26.10.2009 tarihinde , sevda demiş ki

  on dört yıllık evliyim nişanlıyken başladı aldatmaya hala devam iki cocugum var ve bende onlar için varım allah tüm aldatılan kadınlara yardım etsin aldatanlarda bi lafım varrr hepsi cehennem odunlarııııııı.

  vote 5.9 Katılıyor musunuz?  evet (330)  /  hayır (234)

 • 40 |

  aldatılmak

  29.10.2009 tarihinde , bengi demiş ki

  bende bugün aldatıldıgımı ögrendim eşim hiçbişey olmamış gibi özür diledi herşeyin halloldugunu düşündü benimde bir kızım va gidecek biryerim ve maddi durumum yokk sıkıştımmmmmmmmmm köşeye

  vote 5.3 Katılıyor musunuz?  evet (296)  /  hayır (264)

 • 41 |

  aldatılmak kadınların kaderi

  05.11.2009 tarihinde , zehra demiş ki

  bende aldatıldım hemde daha 3aylık evliyim hiçbir hatam kusurum olmadığı halde henüz19 yaşındayım eşim ise 30. ben onu vicdanıyla baş başa bıraktım sizde öyle yapın...

  vote 5.2 Katılıyor musunuz?  evet (273)  /  hayır (256)

 • 42 |

  alçak

  08.11.2009 tarihinde , rabia demiş ki

  ben daha 4 aylık evli 2 aylık hamaleyim eşim beni telefofon ve net aracılıgıyla aldatıyor telefonunu karıştırdım diye dayakta yedim.hayattan insanlardan eşimden kendimden ve en kötüsü bebegimden nefret ediyorum

  comment Faruk Beşer'in yoruma cevabı

  Bu ne kötü bir hal, Allah kurtarsın. Ve ey bayanlar ve erkekler, evlenirken güzzel ya da yakışıklı olmasına değil, dindarlığına bakın ki eliniz dert görmesin.

  vote 5.3 Katılıyor musunuz?  evet (313)  /  hayır (276)

 • 43 |

  kanmayın

  11.11.2009 tarihinde , tülay demiş ki

  ben polis eşiyim eşim 5 vakit abdesli namazlı kesinlikle aldatmaz diyordum ve aldatıldım çok kötü birduygu kimse yaşamasın.ben bu seferlik affettim ama 2ciyi asla affetmem.hata biz kadınlarda o anda ağlayıp üzülüyoruz ve bu durumda çok ezik duruyoruz asla yenilmeyelim boşanalım biz üzüleceğimize onlar üzülsün.

  vote 5.7 Katılıyor musunuz?  evet (338)  /  hayır (257)

 • 44 |

  ana ana

  11.11.2009 tarihinde , ayşe demiş ki

  ben derdimki hep yapmaz bana böyle bir şey o öyle bir insan değil hissettiğim halde her şeyi yakıştıramadım işte ne bileyim üç tane evladım var allah kimseye yaşatmasın.abdestli namazlı doğruyu yanlışı bilen en azından bilinçli birisi işte böyle bir insan yaptı bunu bana ona yıllarımı verdim.çok şeylere katlandım .sadece sevdim işte suçum bu siz siz olun hissetiğiniz her şey başınıza geliyor bunu unutmayın asla .bu acı öyle birşeyki yüreğinize bir avuç kor koyarlarya bütün vücudunuzu kavurur aynen öyle bişey onları allaha havaleediyorum kim ne derse desin yuvamı bırakmıyorum çocuklarım için yaşıyorum.bana bunu düşünmeden nasıl yaptılarsa konuştukları her salisenin,birbirlerine gidip geldikleri her mmkarenin çocuklarım ve bana ayrılmayan her anın hesabını esirgenen ona ayrılan zamanların hesabını rabbime versinler .her şey duada başlayıp duada bitiyor ben bunu bilir bunu söylerim

  vote 5.4 Katılıyor musunuz?  evet (304)  /  hayır (262)

 • 45 |

  Aldatıldım yardım edin

  11.11.2009 tarihinde , deepwoods demiş ki

  6 yıldır birlikte olduğum kişinin beni geçen yıl işyerinden bir bayanla 2 ay boyunca aldattığını öğrendim. Tek kelime ile yıkıldım. Üstelik ailelerimize evleneceğimizi söyledik. Tam isteme arefesinde oldu bütün bunlar.

  Ne yapacağımı bilmiyorum ne olur akıl verin:(

  comment Faruk Beşer'in yoruma cevabı

  Eğer bu altı yıllık birlikteliğiniz nikahsız bir birliktelik idiyse bunu size Allahın peşin bir cezası olarak görebilirsin. Yine de evli değilzsen aldatan birisiyle asla evlenme

  vote 5.8 Katılıyor musunuz?  evet (324)  /  hayır (231)

 • 46 |

  bilmiyorlar allahım

  12.11.2009 tarihinde , ayyıldız demiş ki

  s.a ben dokuz senelik evliyim 7 sene her türlü zorlugun üstesinden geldim sevdigim için herşeye katlandım tam rahata kavuştum derken biirde baktım ben bende deyilim evlendiğim ilk senelerde başladı aldatmalar ben hep katlandım ilerki yıllarda devam etti yine katlandım ailesinden ayrıldık kendi evimiz oldu düzelicek dedim daha kötüsü oldu birde baktım benim içim çürümüş artık katlanamıyorum bunca zaman zafında bünyem kaldırmadıgı için çokgu kez depresyon geçirmişimde benim haberim yokmuş dr gittim sen nasıl yaşadın böyle dedi bana bir dr bir insana bunu derse düşünmek lazım gelelim şimdiye benim gidecek yerim olmadıgı için yıllarımı verdim 24 yaşında kalpten içorgandan beyinden hertürlü hastalıga sahip oldum ve bittim artık imkanı olanlara sesleniyorum boşuna katlanmayın sakın kendinizi olmicak bir şeye inandırmayın önümde diz çöküşünü görenler dayanamazdı affet derdi ederdim inanırdım ama sonuç işte burda tek tavsiyem allah herzaman allah demek ona sıgınmak ondan yardım istemek şimdi nemi yapıyorum allahıma yalvarıp sadece ondan yardım istiyorum ben kendi hayatımı yaşıyorum aynı evin içindeyiz ama ayrı düşüncelerdeyiz ben ibadetimi yapıyorum derslerime gidiyorum oda benimle gurur duydugunu benden çok utandıgını sölüyor ama yalan utanan insan bir defa iki defa üç defa yapar bu sonsuz ve biliçsiz yapılan bişey gibi sürekli yapılıyorsa bunda utanma olamaz allah yarve yardımcınız olsun kardeşlerim ona emanetiz

  comment Faruk Beşer'in yoruma cevabı

  İmkanı olanlar aldatılmaya katlanmasınlar. Ama burada dikkat edilecek bir husus vardır: Şeytan kuru zanlar ve iftiralarla yuvaları yıkabilir.

  vote 5.1 Katılıyor musunuz?  evet (292)  /  hayır (284)

 • 47 |

  yine yine

  13.11.2009 tarihinde , lale demiş ki

  evet bende aldatıldım 6 yıllık evliliym yaklaşık bildiğim kadarı ile 2 yıldır aldatılıyorum, ama bi düşündüm ki parçaları birleştirdiğim zaman senelerdir aldatıldığımı farkettim, affettim ilk öğrendiğimde tam af etmek değildi aslında birlikte olmaya devam ettim ama yine yaptığını öğrendim ben yakalamktan bıktım o yapmaktan bıkmadı şimdi ise yeni yalanımız yanlış yapa yapa sana ne akdar aşık olduğumu öğrendim diyo,

  comment Faruk Beşer'in yoruma cevabı

  Şunu da bilmeliyiz: Biz ancak kendi haklarımızı helal edebilir, onları affedebiliriz. Allah'ın hakkı olan hususları bizim affetme yetkimiz ve hakkımız olamaz.

  vote 5.6 Katılıyor musunuz?  evet (297)  /  hayır (231)

 • 48 |

  asıl aldatan aldanır

  17.11.2009 tarihinde , aysel demiş ki

  kadının düşmanı yine kadın erkeklerde suçlu bende 14 nyıllık evliyim bende aldatıldım aldatılıyorum ne yapacağımı bilmiyorum namussuzluğun adı aşk olmuş çocuklar için katlanıyorum boşanmaya çalışıyorum ama bırakmıyo hayata yeniden başlıyorum seni boşıycam dio nerden başlamaya çalışsam dünyamı yıkıyo ne istiyo anlamadım allah hepimizin yardımcısı olsun allah hüsnü ahlak versin onların hepsine sanki evdeki kadınların duyguları yok

  vote 5.3 Katılıyor musunuz?  evet (298)  /  hayır (266)

 • 49 |

  acıyı veren dermanınıdaa verır

  19.11.2009 tarihinde , güler demiş ki

  merhaba ben 8 yıllık evliyim 3 çocuğum var 15 gün önce öğrendim 1yıldır aldattığını yıkıldım kendisine sevgi ve güvenimi kaybettiğini artık devam edemiyeceğimi bir şans istedi çocuklarımız için bende verdim ama bu şüphe okadar kötü birşeymiş içimi yakıyor can evim sızlıyor ama seviyorum hem de çok oda bunu biliyor..işin açıkçası... tekrarında sevginin önüne bazı gerçekler gecer ve en önemlisi beni yani ailesine ve çocuklarını kaybeder tercih ona ait... ben asla kaybetmem ben tertemizim kirli olanlar düşünsün......

  vote 5.4 Katılıyor musunuz?  evet (314)  /  hayır (272)

 • 50 |

  çok acı bi durum

  20.11.2009 tarihinde , guest demiş ki

  bende aldatıldım. 9 yıllık bi beraberliğim vardı beni çok sevdiğini düşünüyordum öyle de hissettiriyordu 1 aydan evlenecektik herşeyi planlamıştık. beni bi kız aradı ve 3 yıldır beraber olduklarını şüphelendirecek şeyler yaptığını numaramıda telefonunu karıştırırken mesajımı görüp öyle aldığını, bu kim diye sorduğunda da eskilerden biri öyle arayıp duruyor dediğini söyledi.

  kızla anlaştık ve karşısına beraber çıkmayı planladık. ortak arkadaşlarımız vardı onlardan nerde olduğunu öğrenip yanına gittik sadece bakıp döndüm ben hiç bişey demedim. yanında arkadaşları ve kardeşide vardı.peşimden geldi ve konuşmaya zorladı konuştuk beni suçladı. benim yaptığım bir suçsa senin yaptığın 10 suç insanlara rezil ettin dedi. bunun artık dönüşü yok bitti dedi. ben onu çok seviyorum bir hafta sonra aradım senin yaptığın yanlıştı o yüzden o hatayı yaptım diye bide ben özür diledim ama olmaz artık dedi. özür dilediğim için çok pişmanım tamamen kendisi suçluydu. kendisi psikolog olduğu için suçluluk duygusunu bana yüklemeyi başardı. kendimi çok değersiz gurursuz olarak görüyorum. Allahımdan tek dileğim bunu onun yanına bırakmasın 1000 beterini yaşatsın

  vote 5.5 Katılıyor musunuz?  evet (308)  /  hayır (252)

 • 51 |

  aldatıldım

  21.11.2009 tarihinde , derya demiş ki

  ewt bende aldatıldım uzerınden altı ay geçti. 3 senelık sevgılım bırıyle aldattı benı unıversıte okudugu bır yerde kız arkadası (sevgılı degıl) bır yere gelmesnı zor durumda oldugunu soylemıs arkadasım gıtmış ama kız normal oturuyormus. erkek arkadasım sorunca da onu sevdıgını solemış opmeye kalkmıs ama erkek arkadasımın aklına bn gelmışım yapmamış gerı cekılmış ama kız zorlayınca dayanamayıp opmuş sonra bulustuk anlattı çok agladı hemde çok hastahaneye kaldırdık. bunu sana yapmamalıydım dedım onun baskasıyla olmasını goze alamazdım ve onu affettım ama ne zaman aklıma gelse ağlıyorum o unuttugumu sanıyor. ona unutmadıgımı çok uzgun oldugumu ne yaparak anlatabılırım konuşmak ıstemıyorum ama bişeyler yaparak ne kadar acı cektıgımıde bılmesını ıstıyorum yardım edin:(:(

  comment Faruk Beşer'in yoruma cevabı

  Galiba her şeyden önce temiz kalmalıyız ki, temiz olanı bulalım

  vote 5.7 Katılıyor musunuz?  evet (289)  /  hayır (221)

 • 52 |

  aldatılmak

  21.11.2009 tarihinde , safiye demiş ki

  merhaba ben safiye kocam bundan 8 yıl önce biriyle imam nikahı kıyarak evlenmiş. evlandiği kişide çok zor bi durumda imiş aç ve üstü başı perişan bir durumda imişonu uzun bi süre manevi annesi olan zengin bi ablanın yanına bırakmış onu kötü yola düşmesin diye himayesi altına almış yani nikah kıymış kızın durumu çok kötü derken bi anda babadan miras kalmış ve eşim ona onun parasıyla bi sitede daire yaptırmş. arada gittiğini ve onunla gerçek bi evlilk gibi olmadığını söyledi ama bayanların bi nefsi olduğunu ve onunla birlikte olduğunu söylüyo aradan 8 yıl geçtikten sonra bana bu durumu söyledi bi anlam veremiyorm düşünüyorm kendimi yiyorum acaba siz bana bu durum hakkında bişey söylermisiniz

  vote 5.7 Katılıyor musunuz?  evet (318)  /  hayır (237)

 • 53 |

  bende aldatıldım

  30.11.2009 tarihinde , tugce demiş ki

  bende aldatıldım üstelik daha 1bucuk senelk evliyim eşim beni sevgiliykende aldatmıştı şimdi evi terk ediyo tek sonumuz var oda ayrılmak çok seviyorum ama eşim ayrılmak istiyo aldatılmak kadar kötü bi durum yok beynimi kullanamaz hala geldim aklım durmuş durumda allah yardım edicek bunu biliyorum allah tüm herkezin yardımcısı olsun ii geceler

  comment Faruk Beşer'in yoruma cevabı

  Sevgiliyken de aldatmıştı ne demek? Böyle iken neden evlendiniz ki?

  vote 5.7 Katılıyor musunuz?  evet (341)  /  hayır (261)

 • 54 |

  ben de aldatıldım

  30.11.2009 tarihinde , ayşe demiş ki

  gerçekden çok zor bir durum. kelimelerle anlatılamaz. ben de 2 hafta içinde doğum yapacam ve yaklaşık 1,5 ay önce aldatıldığımı öğrendim. hamileyken bunu yaşamak çok acı verdi bana. eşimin gözlerine bakamıyorum. ne yapacağımı da bilemiyorum. beraberliğe devam edersem hayat boyunca bunu unutanıyacağım. onlara hesap soracak olsam ne kadar hesap sorabilirimki. bu arada eşimle çıkan kız eşimin evli olduğunu ve bebk beklediğini bilen birisi. malesef böyleleri de var. hakkımı helal etmiyorum onlara. Allah'ıma hesap versinler. döktüğüm gözyaşların hesabını verebilirler mi bimiyorum...

  vote 5.7 Katılıyor musunuz?  evet (321)  /  hayır (241)

 • 55 |

  boşverin

  01.12.2009 tarihinde , selin demiş ki

  Bırakın merhameti sevgiyi filan. erkek dediğinin etinden sütünden derisinden faydalanacaksınız. elinizden geldiğince sömürün gitsin.

  sizi aldatıyormu? aynı yatağı paylaşmayın. ama bırakın her türlü geçiminizi fazlasıyla sağlasın. havadan ek gelir olarak görün. sizde keyfinize bakın. kendiside hangi bataklıkta boğulursa boğulsun.

  evde kös kös oturup düşünüp kendinizi yemek yerine bir meşgale bulun. kurslara gidin. çalışmaya başlayın. sosyalleşin. yeni arkadaşlar edinin. bu arada bırakın yaptığınız her türlü harcamayı o karşılasın.

  illa bana sadık olsun kocam olsun diyorsanız. başını borçtan kaldıramayacak duruma getirin. cebi yada kafası rahat olan adam aldatıyor.

  size yaptığının bir bedeli olmalı. terkederseniz yada afederseniz yaptığı yanına kar kalır. seviyorum ayrılamıyorum kısmı sadece bahane. sömürmek için bunu kullanabilirsiniz

  vote 6.3 Katılıyor musunuz?  evet (448)  /  hayır (261)

 • 56 |

  kocamı seviyorum

  04.12.2009 tarihinde , emanet demiş ki

  bir kadının başına gelebilecek en kötü şey.her şeyi hissettim.emin oldum aldatıldıgımdan ilişkiye bile girdiklerini biliyorum ama eşimi çok seviyorum.bu kişi eşimin akrabası o kişi de evli.aldatıldıgıma üzülmedim Yüce Rabbime karşıbir suç işlendi bayanlar erkeyine birer emanettir.Rabbim kimseyi şaşırtmasın nefsimizin ve şeytanın esiri olmayalım.eşimin beni aldattıgını ögrenince bana bir güç ve Yüce Rabbim sabır verdi.hiç surat etmedim.eşime kadınlık görevlerimin hepsini yaptım sadece eşim çok pişman olmuşdu.helallik isteyince eşime dedim ki bu güne kadar sana yaptığım her şeyi helal ediyorum.sadece bana ayırmanı istedigim zamanı o kadına ayırdığın için o zamanı helal etmiyorum.çok üzüldü ağladı tövbe etti RABBİME ŞÜKÜRLER OLSUN çok mutluyum.

  comment Faruk Beşer'in yoruma cevabı

  SA
  Bu mantık çok sağlam bir mantık değil. Zina gibi, Allahın Arşını titreten bir günah için, "Hiç kaşımı çatkmadım, belli etmedim, kızmadım" gibi şeyler söylemek de başlı başına bir günahtır. Bir şey yapabilme imkanının olmaması ayrı bir şey, böyle adi bir fiili normal görmen ayrı şeydir. (FB)

  vote 4.8 Katılıyor musunuz?  evet (298)  /  hayır (319)

 • 57 |

  babam ve esimmm

  05.12.2009 tarihinde , hilal demiş ki

  biz de 8 yillik evliyiz.2 ay calisma odasindan hic cikmadi,biz iceri girince ekrani kapatti..vs. ve bir sabah saat 7 de bilgisayari bir actim..cok özel bir pozuyla bir kadin..cocuklarim bu kim ?senmisin anne ?dedi..gel soralim babana bu kimmis dedim..uyandirdim; ah..is yerinden arkadasim...müzik gönderirken yanlislikla resminide göndermis dedi..biraz kurcalayinca her öglen tatilinde beraber gezdiklerini, ona sismanladin dedikleri icin eski zayif resmini gönderdigini anlatmaya basladi..ne mi hissediyorum,herkesten nefret ediyorum...cünkü gecen kurban bayrami arifesi: babamin dostu oldugunu anneme telefon gelince ögrenmistik...ne dünya be!! hicbir istek duymuyorum ona karsi,ve hergün günaha giriyorum..bana hergün küfrediyor; sen lanetli bir kadinsin diyor...almanyadayim...kendime güvenim yok..ailem diye birseyde yok zaten...yolun ennn sonundayim..kendimi öldürmeyi cok istedim..ama müslümanim..!!elhamdülillah..yasiyorum sadece...cocuklarim beni güldürmek icin ellleinden geleni yapiyorlar..

  comment Faruk Beşer'in yoruma cevabı

  Böyle mazlum bir kardeşimiz için hep beraber dua ederiz ve Allah onun sıkıntılarını giderir inşallah. Selamlarımla

  vote 5.3 Katılıyor musunuz?  evet (294)  /  hayır (257)

 • 58 |

  aldatılmak ölümden dahada acı

  08.12.2009 tarihinde , gülümşah demiş ki

  ben 25 yaşındayım 6 senelik evliyim ben çokk kalleşçe aldatıldım eşim benim evim de benim yatağımda aldattı beni unutamazsın zamana bırak derler ya zaman da alışmayıı öğretir unutmayıı asla canın yanar psikolojin alt üst olur bırakıp gidemezsin meydann bırakmamak için affettimmii asla ayrılmadım oğlum var 5 yaşında olmuyor ya katlanıcaksınn yada gidiceksinn çünkü eski huzurun dan eser kalmıyorr illakii aynı konuyuu bi şekilde yüzüne vuruyorsunn hem kendinii hem huzurunu bozuyorsunn ne yapmalıyımm çözüm yok çıkar yol yokkkk kendi kendime beynim mahkeme yapmaktan yoruldu artıkk....

  comment Faruk Beşer'in yoruma cevabı

  Böyle kardeşlerimize gerçekten çok acıyorum. İmkan olsa da, adilik yapan eşlerini bırakıp gitseler, diyorum. Ama böyle yapmakla kendilerine daha çok zarar vereceklerse ne yapsınlar? Bunu düşünelim.

  Ama hepimiz böyle mağdurlar için dua edelim. (FB)

  vote 5.6 Katılıyor musunuz?  evet (339)  /  hayır (265)

 • 59 |

  ölsem bundan iyiydi

  13.12.2009 tarihinde , nur demiş ki

  bende 3 senelik evliyim ve 1,5 yıldır aldatılıyormuşum yeni öğrendim ve soluğu babamın ev,nde aldım boşanmayı düşünüyorum ve öylede olması gerek bence aldatanı affetmeyin hiçkimse sizden değerli değil çünkü

  vote 5.5 Katılıyor musunuz?  evet (314)  /  hayır (260)

 • 60 |

  aldatilmak

  14.12.2009 tarihinde , Eda demiş ki

  benimde esim aldati ama biz uc yildir ayri yasiyorduk bazi sebeplerden dolayi ama gercekten cok kötu durum aldatilmak ve esim bana en ince ayrintisna kadar anlati bir kac bayanla birlikte oldugnu ben erkeklerde buluyorum sucu ama coguda kadininlarin ve evli ayri yasadigni bildigi halde gelmisler evime bu nasil bir zihniyetir yine kadin kadina zarar veriyor evli oldugu halde cocuklari oldugu halde öyle insanlarin ALLAH GÖNLUNE GÖRE VERSIN MUTLU OLMASINLAR HIC BIR ZAMAN öyle kadinlarin yuva yikaya calisan insain yuvasi olmaz ve esimi affetim cunku onu seviyorum o da beni cok seviyor özur diledi o anlarda bosluktaydim ne yaptigimi bilmiyorum yanlizdim ve iki cocugumuz var su an cok mutluyum

  comment Faruk Beşer'in yoruma cevabı

  Siz affettiniz ama Allah affetti mi?

  vote 5.5 Katılıyor musunuz?  evet (301)  /  hayır (244)

 • 61 |

  aldatılma

  16.12.2009 tarihinde , isimsiz demiş ki

  hocam ben bir bayanım 6 yıldır aldatılıyorum şuan çalışmıyorum ama devlet dairesine girme şansım var işe girip peruk kullansam dinimize göre uygun olurmu çünkü eşimden ayrılıp ayaklarımın üstünde kalıp çocuğuma bakmak istiyorum. allah razı olsun hayırlı akşamlar

  comment Faruk Beşer'in yoruma cevabı

  SA
  Aldatılıyorsanız ayakta durmayı başarıp ayrılın

  vote 5.3 Katılıyor musunuz?  evet (273)  /  hayır (247)

 • 62 |

  aldatılmak

  17.12.2009 tarihinde , büşra demiş ki

  Benim içim okadar acıyoki kendime soruyorrum neden ama bence kadınlar da eşlerimizin bize yapyıgınnın intikamımızı almalıyız aldatılan kadımları cok iyi anlıyorum ben ce bu karar sesis kalmamaklıyız pnra karşı

  vote 5.7 Katılıyor musunuz?  evet (315)  /  hayır (236)

 • 63 |

  aldatılma

  19.12.2009 tarihinde , ..... demiş ki

  ben bu durumu zaman zaman iş gezileri adı altında yurt dışı gezilerinde günübirlik ilişkiler olarak yaşadım ne kadar acı verdiğini anlatmanın imkanı yok ,eşimle hiç bir problemimiz yok 2 çocuğumuz var ,bu durumu ben dikkatimle farkettim yani hiç bir normal dışı durum yoktu ,insanların oturup şöyle yapın böylr yapın diye ahkam kesmeleri çok daha acı veriyor sanki suç veya eksik birşeyler kadınlarda varmışcasına .çok kızdığınız,ayrılmayı istetiğiniz ,insanın yanınıza geldiği zaman onu nekadar sevdiğinizi farkedipde .kendinizden nefret edip ağlamanın acısını allah kimseye yaşatmasın

  vote 5.2 Katılıyor musunuz?  evet (265)  /  hayır (242)

 • 64 |

  aldatılma

  20.12.2009 tarihinde , rukiye demiş ki

  16 yıldır sürekli aldatıldım her seferinde bana eziyeti arttı kendisi beni aldatıp günahını bende çıkardı iftira şiddet uyguladı ben her seferinde onu düzelir umuduyla affettim her affın sonu bir öncekini aratacak başka bir aldatılma oldu 2 çocuğumu yanıma aldım ve 1 ay önce boşandım kurtuldum şimdi en büyük pişmanlıgım neden böyle bir hata yaptım ilk seferinde ayrılmadım bu durumda olanlara tavsiyem ayrılın kurtulun zina yapan bir insanla yaşanmak doğru değilher gün düzenli olarak vakıa suresini okudum maddi manevi zenginliklere sahip oldum bol ibadet ve çalışma kurtuluşum oldu çocuklarım benim en büyük servetim sadece onları aldım ve kurtuldum o kötü günlerden allah okadar büyük ki doğru yoldan ayrılmazsanız sizi kurtarıyor tüm zor durumda olan insanların allah yardımcısı olsun

  vote 5.5 Katılıyor musunuz?  evet (297)  /  hayır (246)

 • 65 |

  bırakın

  22.12.2009 tarihinde , bhi demiş ki

  BEN 24 yaşındayım 3 senedır ımam nıkahıyla evlıyım.eşımle aramda tam 14 yaş var.ona hiç guvenmedım tabı oda bana vr buyuzden resmı nıkah yapmadı.aılem cevrem herkez uzaklaştı benden çunku sevdıgım ıcın ona kaçtım.bırlıktelıgımız boyunca hep benı denedı.bı hızmetçı gıbı anasına babasına kardeşlerıne baktım.eşım bana zulm şiddet gece hayatı ne varsa uyguladı.sevdım paramda olmadıgı ıcın katlandım geçmışımı sureklı başıma kaktı.bıgun ona okadar ıhtıyacım vardı kı sureklı aradım telıme cevap vermedı mesajlar attım gene cevap yok.bırde bı yagmur var dışarda sular seller.pat benım telefonum çaldı eşim.ama malesef benı aradıgından habersız ben telefonda yaptıklarını 15 dakıka dınleye bıldım yanında bır bayanla romantık bır an yaşıyor arabasında.telı kapattıp bogazım dugulendı nefesım kesıldı tesetturlu bırbayan olmama ragmen o yagmurda dışarı çıktım kımsecıkler yok dışarda bıranda hafızam gıdıp geldı.neyse buna ragmen duymadıgım hakaret kalmadı bıde uste çıkıyolar beyefendıler.bunu nıye anlattım ben eşımı evlendıgım gunden berı affedıyor allaha sıgıyorum.çunku bu ılk değildi.olmıcakta.sonuçta ne oldu butun kendıme olan guvencem hayat sevgım bıttı.şimdi canım çok da acısa ayrılacagım.ayrılın.köpek pıslıgını yemekten vazgeçmez.onlar yapıyor ve eşlerınıde kendılerı gıbı zannedıyor.allah mazlumun yanındadır.

  vote 5.1 Katılıyor musunuz?  evet (254)  /  hayır (240)

 • 66 |

  aldatıldım

  01.01.2010 tarihinde , aldatılan kadın demiş ki

  hayatımda böyle birşeyin başıma geleceğini düşünmemiştim...eşim o kadar erken geliyorduki elinden gelse akşam altıda evde oluyordu...on yıl boyunca herşey yolundaydı ..taki eşim parayı bulana kadar..para herşeyi onun karakterini bile allak bullak etti...para onun arkadaş çevresini ,gittiği mekanları herşeyi değiştirdi...önce cebinde kolye,telefon numaraları, buldum takip ettim tabi ben eşime böyle birşeyi yakıştıramadığım için öylesine bakmıştım..ama karşımda ki bir kadındı..eşimle bir kaç kere daha böyle telefon yüzünden kavga etiik..bir gece eve gecikti onu aradım..telefon birden açıldı aslında eşim açmamıştı..nasıl oldu bilmiyorum birden onların seslerini duydum..sevişiyorlardı..birbirlerine aşkım sevgilim birtanem diyorlardı sanki kırk yıldır tanışıyorlarmış gibiydiler..kalbim durrcak sandım...bir süre onları dinledim..ben çok bagırdım ama duymadılar kendilerinden geçmişlerdi..o an onu öldürmek istedim o günden sonra ölü gibiyim..hayat bnm için bitti ama ne çare iki çocuğum var..ne gidicek yerim ne işim nede kalabileceğim bi yer var.. çaresizim..çocuklarım için kendi hayatımı hiçe saydım..onu hergün görmek o anı her an yaşamama neden oluyor..böyle daha ne kadar yaşarım bilmiorum..ama dayanabiliceğimi sanmıyorum allah kimseyi çaresiz bırakmasın..

  comment Faruk Beşer'in yoruma cevabı

  Dünyada olabilecek en kötü durumlardan birisi bu.
  Böyle kardeşlerimizi Allah'ın kurtarması için dua edelim.
  İmkanı varsa insanlar aldatan bir eşle beraber kalmasınlar.
  Ancak buradaki en tehlikeli şeylerden birisi de, aslında olmadığı halde, insanın bunu olmuş sanması, vesveseye kapılması. Bu da hem insanın kendisini, hem de öbür tarafı yıkar. Bu sebeple Allah bile zina suçu için gözleriyle görmüş dört şahit istiyor. Çünkü şeytan bu yolla insanları daha kolay kandırabiliyor ve aileleri yıkabiliyor. Aman dikkat!

  vote 5.5 Katılıyor musunuz?  evet (279)  /  hayır (227)

 • 67 |

  aldatıldım ama bunu hak etmedi

  03.01.2010 tarihinde , semra güder demiş ki

  bende aldatılan kadınlardan birisiyim eger eşinizi seviyorsanız onun bunu yapmaması icin elinizden geleni yapın herşeye ragmen sizi aldatıyorsa ve yaptıgı şey icin sizi sucaluyorsa bu kötü benim eşim her aldatışında beni sucladı cogu kez aldattı herseferinde onu af ettim ama bu sonuncu olacak sanırım cünkü onu sevmiyorum sevgi yoksa hicbirşeye katlanılmıyor ayaklarınızın üzerinde durabiliyorsanız boşanmak en güzel cözüm ama sevdigini söylüyorsa onu kazanmaya bakın şayet szide onu seviyorsanız insanlar hata yapabilirler ama herseferinde afcı olamk iyi degil cokca bahışlayan alllah tır bizde okunum olmadına göre allah a sevkedin bırakın gitsin

  vote 5.5 Katılıyor musunuz?  evet (261)  /  hayır (212)

 • 68 |

  Cok zor

  07.01.2010 tarihinde , Cok acı demiş ki

  Selamlar olsun.Ben 18 yasındaym ciddi düsndügüm 2 yıllık birlkte oldugum bi erkek arkadsım var.Suan askerde seneye dügün düsnüyoruz.Sözlendk.Ben baslarda onu pek takmıyodum internette baskalaryla konusuyodum sora pişman oluyodm benı ck sevdiginden eminm.Her neyse zaman gectil ben töbe ettim bidaha yapmamak icin söz werdim.Ama 2 yıl oldu bi de ne göreyim internette igrenc kadınlarla konusmaları profiller ewli kadnlardan msjlar yakaladm.Tabi dünya basıma yıklıdı cok kötü bi durum.Sunu anladımki eden buluyor.Eden gercekten bin katını buluyor.Ama simdi ne yapacagımı bilmiyorum.Bu durumda büyüklerim olarak sizden görüslerinizi ögrenemk dogru düsünmek istiyorum.Bu durumun tek caresi Allaha sıgınmak.Tövbe edin Allaha sıgının.Aldatılmak kadar zor bişey yok.Smdi icim rahat ettigmi buldum diyorum.AmA Allah sahit cok pişmanım.Kndinizi hatadan korusun.Canım öyle acıyoki.Erkk arkadasmla cok sey yasadım o yüzden ayrılmakta istemıyorum.Smdi ne yapmam lazm bilemıyorum.Sizlerden akıl almak istiyorum.Saygılarımla

  comment Faruk Beşer'in yoruma cevabı

  Bir müslüman bayan nasıl nikahsız olarak iki yıl bir erkekle beraber olur, bunu anlamadım

  vote 5.2 Katılıyor musunuz?  evet (279)  /  hayır (255)

 • 69 |

  yorum

  14.01.2010 tarihinde , didem demiş ki

  merhabalar bende kısa bir süre önce aldatıldım.eşim benden önce sevdigi kızla evliyken tekrar görüşmeye başlamış üstelik kızda evli ve çocugu var.duydumda bende yıkıldım şuan hala saglık durumum iyi degil.o korkularla yaşamak çok zor acaba hala görüşüyomu?hala aldatılıyomuyum?bunlar insanı öldürüyor allah yardımcımız olsun

  vote 5.0 Katılıyor musunuz?  evet (234)  /  hayır (237)

 • 70 |

  nişan

  18.01.2010 tarihinde , rana demiş ki

  Hocam, 9 yıl süren mesafeli bir ilişkim vardı, tam evlenmeye karar verdik, nişanlandık, düğün günümüzü bile konuştuk, beni işyerinden bir kadınla yaklaşık bir ay süre ile aldattı ve o kişi ile ilişki dahi yaşamışlar, ben tesadüf eseri yakaladım, pişman olduğunu söyledi, yalvardı yakardı beni ikna etti, ailelerimizde evlenmemizi istediği için evlendim, şimdi üzerine düşen her türlü vazifeyi yapıyor, ama ben geçmişi unutamayacağımı anladım ve ondan ayrılmak istiyorum, o ise geçmişi unut diye yalvarıyor, sizce ne yapayım, özellikle evlilik dışı o kadınla ilişki yaşadığı için sanki günahkar biri ile evlenmişim gibi geliyor

  vote 5.7 Katılıyor musunuz?  evet (276)  /  hayır (209)

 • 71 |

  aldatılmak

  19.01.2010 tarihinde , zehra demiş ki

  benim eşim beni aldatırsa eğer benim ona sevgim gerçekse çocuklarımda varsa birkereye mahsus şans veririm affederim ama devam ederse defalarca bunu yaparsa hayatımı mahfetmesine izin vermem boşanırım birazcık ta olsa gururumu ayaklar altına aldırmam bidaha aldatmasına fırsat vermem eğer tekrar aldatılırsam zaten bunu hissederim ve gereğini yaparım.

  comment Faruk Beşer'in yoruma cevabı

  Siz ancak kendi hakkınız olan kısmanı affedebilirsiniz, ya Allah'ın hakkı olan kısma?

  vote 5.4 Katılıyor musunuz?  evet (258)  /  hayır (217)

 • 72 |

  ölümden acı

  21.01.2010 tarihinde , meltem demiş ki

  Bende aldatıldım çok sevdim sevildim sandım ama öyle olmadığını anladım yani bana göre seven insan aldatmaz böyle bir durumla karşılaştığında sevgisi gelmeli aklına ayrıca Allah korkusu dolu dolu 5 yıllık evliyim bende bir çocuğum var aldatıldığımı öğreneli bir sene oldu ama hala aklımda atamıyorum onu affetmedim kendisinede söyledim çocuğum için dedim ilerde anne neden benim için bir şans vermedin dediğinde ona verebilecek bir cevabım olmalıydı kendimi düşündüm gururum senden önce geldi diyemezdim aynen bu şekildede anlattım ikinci şans yok dedim konuştuk hep inkar ettiki ben herşeyi kulaklarımla duydum yaşadığı ilişkinin iğrençliklerini açık açık onun sesiyle ilk dinlediğim gün gibi beynime çivilenmiş kelimesi kelimesine şaşmadan aklımda bekledim bekliyorum aldattımı bilmiyorum umarım yapmamıştır ama benim psikolojimi düzeltme çabası hiç olmadı onda daha çok üstüme geldi şüphelerime bağırarak çağırarak hakaret ederek kimi zamanda şiddetle karşılık verdi bu beni ondan iyice kopardı son zamanlarda tek düşündüğüm ne yapabilirim artık onunla uğraşmak istemiyorum onu Allah ıslah ettis inşallah içimden hiçbirşey gelmiyor onun için çünkü buna imkan vermiyor birbirimizden kopuk bir ilişkimiz var bir gün çok iyi bir hafta kötü ne yapacağımı bilmiyorum aslında ayrılmak ve hayatımı tekrar çocuğumla düzene sokmak istiyorum ona verdiğim son şansı aldatma konusunda çiğnemedi sanarım yani bilmiyorum ama bana gösterdiği kötü muammele bitirdi onu gözümde yok bir pul kadar değeri yok benim için sadece alışkanlık o kadar birde çocuğum aile ortamında büyümesini istemem. Allah'ıma şöyle dua ediyorum bana bunu tekrar yaşatacaksa beş on yıl sonra değil hemen yaşatsın ve bende öğreneyim o zaman o hırsla herşeye hayata daha çabuk dönerim.

  vote 4.9 Katılıyor musunuz?  evet (221)  /  hayır (228)

 • 73 |

  Ya erkek de aldatılırsa...

  24.01.2010 tarihinde , Aliyunus demiş ki

  Rahman tüm müslümanları affetsin, yapabilecek başka bişey yok dua etmek dışında, bende bi erkek olark aldatılma azabını yaşadım, eşimin bilgim dışına bi cep telefonu olduğunu anladığımda iş işten geçmişti, ilk anda masum gibi davranmalar benim değil komşunun yok kız arkadaşımın telefonu gibi iftiralar yeminler .... ama Rahman bana lutfettide iş çığrından çıkmadan bana fark ettirdi, belki birazdaha zaman geçse telefonda değil başka bir şekilde yakalanacaktı, tahmini birbuçuk yıllık evliliğimizin 10 aylık gibi büyük bi süresini onunla geçirmiş, zaten son altı aydırda bana hiç yaklaşmıyor hep bahaneler buluyordu, emin olduğum buluşamarı, eve alması, bilgisayardan görüntülü konuşmaları vs. vs. var. çoğunuda kabul etti, üstüne annesininde durumu bilmesi beni tekrar yıkan bi durum oldu bütün bunlara rağmen Rahman dan aldığım terbiye bana iyiliği emretti, en iyi ve kolay bi şekilde boşadım. ama acı içimde hala daha bi ay gibi kısa bi süre oldu zaten, bi hafta ongünlük mahkeme süresi boyunca hep vazgeçmeyi düşündüm ama olmuyor her gördüğümde üzerinde başka parmak izleri taşıdığını düşünüyorum buda beni kahrediyor,çünki ben eşimden başkasına hiç dokunmadım dayısının ve amcasının çocuklarından bile kıskanırdım şimdi ise böyle büyük bi namussuzluğu ve ahlaksızlığı kaldıramıyorum, herkeze tavsiyem eşlerinize güvenin lakin kontrolü elden bırakmayın, şeytan sürekli fısıltıda insana karşı, Rabbim eşimi affetsin banada sabrı cemil versin ben bu imtihanın karşılığını dünyada da ahirette de güzellikler diliyorum, ...selam ve dua ile

  vote 5.1 Katılıyor musunuz?  evet (239)  /  hayır (228)

 • 74 |

  bende aldatıldım..çok acı..

  26.01.2010 tarihinde , zehra demiş ki

  ben bu acıyı tam 2 yıldır çekiyorum.Aldatılmak çok eziyet verici bir durum ve gözümün içine baka baka bana yalan söylüyordu.Çocuğum olduğu için hep alttan aldım ve birgün onu bırakacağını ümit ettim ama olmadı....bunları yaşamak çok acı,çok yıprandım çok üzüldüm ama yinede o tercihini bizden yana kullanmadı...gittii...gözümüzün yaşına bile bakmadı..son derece üzgünüm..keşke farkettiğim ilk gün ben ayrılsaydım ondan belki şimdi bu kadar acı çekmezdim.İnşallah hakkımda hayırlısı bu olur..kısacası aldatmak,aldatılamak çok kötü..yaşayan bilir..ALLAH KİMSEYE YAŞATMASIN..

  vote 5.2 Katılıyor musunuz?  evet (285)  /  hayır (267)

 • 75 |

  siz degerlisiniz kocanız değil

  04.02.2010 tarihinde , güçlü demiş ki

  yıne yıne aldatıldıgımı ögrendım.fakat artık olgunlaşmaktan herhalde eskısı gıbı üzülmedım.dahası dıger bayana cok acıdım.bırgun o da aıle kuracak. çocuklarının yüzüne nasıl bakacak.elimdekı dıger guzel şeylere sarılıyorum.ve eşimi hayatımda yok sayarak evlıligime devam edıyorum.ve yıllar sonra farkettımkı bu ona yapılan en buyuk intikammış.ilgisizliğim onu çıldırtıyor.bayanlar untmayın bu dunyada sizden daha degerlisi yok.böyle düşününki saglıgınızı koruyup,çoculkarınıza annelık yapabılesınız.

  vote 5.3 Katılıyor musunuz?  evet (290)  /  hayır (254)

 • 76 |

  hani erkekler daha üstündü..

  08.02.2010 tarihinde , rümeysa demiş ki

  peki ya çocuğu olmayıp aldatılanlar en acı yanıda aldattığını hala yapıyo olmasına rağmen inkar etmesi isyan etmek istemiyorum ama hani erkekler kadınlardan üstündü tanıdığım tüm erkekler hanımlarını aldattı buna akrabalarımda dahil ve en kötü yanı elimizden hiç birşey gelmemesi......

  vote 4.7 Katılıyor musunuz?  evet (259)  /  hayır (293)

 • 77 |

  zzzzz

  08.02.2010 tarihinde , emine demiş ki

  bence aldatan erkekten intikam alınmalı bn aldatıldım intikam aldım şimdi içimde ona karşı hiç bişi yok aldatıldıınızı öğrendiinizde ona bellii etmeyin sizde onu aldatın we öğrenmesini sağlayın

  comment Faruk Beşer'in yoruma cevabı

  Aldatma kötü ise kötülük kötülükle mi savılır? Bu nasıl mantık? Bunu söyleyebilen zaten böyle istiyormuş demek olmaz mı? Boşan, tamam, cezalandır, tamam. Ama o namussuzluk yaptı, ben de namussuzluk yaparım denebilir mi?
  Bunu elbette ahlakı ve imanı tam bir kimse söyleyemez.
  Kimse aldatmayı affetmesin, ama o cehemme gidiyor, ben de giderim demenin mantığı olur mu? Çok yazık!

  vote 5.1 Katılıyor musunuz?  evet (248)  /  hayır (239)

 • 78 |

  Ayrılmak daha az acıtır.

  24.02.2010 tarihinde , Arzum demiş ki

  9 yıllık evliliğimi iki çocuğuma rağmen sonlandırdım. Çünkü aldatan erkek bunu muhakkak tekrarlıyor ve ondan nefret ederken, çocuklarıma mutlu bir aile yaşantısı sunamazdım. Evet şimdi herşey daha zor, evet daha çok çalışmam gerek çocuklarım da belki yoruluyor bu süreçte ama en azından artık kandırılmıyorum ve yüzüne her baktığımda nefret edeceğim bir insanla yaşlanmak zorunda değilim. Bu haliyle çocuklarımı da mutlu etmem mümkün değil.

  Onların babalarıyla ilişkisini etkilemeden babalarını kötülemeden, düzenli bir şekilde görüşmlerini sağlayarak yani çocuklarımı cezalandırmadan bu ayrılık işinden minimum zararla çıkmaları için uğraşıyorum.

  Aldatılırsanız ve bunu atlatabilecek durumunuz yoksa (herkes kendi sınırını bilir, nelere tahammül edip nelere edemeyeceğini bilir) lütfen ayrılın. Ayrılmıyorsanız bu olayı bir kez konuşup bir daha açmayın. Ancak ben hem kendi tecrübemden hem de çevremden şunu gördüm, aldatan erkekler son derece pişkin oluyor ve asla bizim çektiğimiz acıları çekmiyorlar. Ve tekrar aldatmaları kaçınılmaz oluyor...

  Rabbim yar ve yardımcınız olsun, kendinize acımayın, Allah herkese yeter, o ne güzel yardımcıdır...

  vote 5.5 Katılıyor musunuz?  evet (262)  /  hayır (213)

 • 79 |

  benim kaderim

  25.02.2010 tarihinde , hamiyet demiş ki

  ben severek evlendim yasım kücük ama aklı basındayım bana yardımcı olursanız sevinirim kafam cok karısık o da beni seviyor bundan eminim ama sorunum su bana cok yalan söylüyor birde kız arkadaslarıma kendi numarasını veriyor konusmuyor ama veriyor sonrada beni kızar die yalan söylüyor ben vermedim diyor ben hamileyim kendime bakım yapamıyorum süslenmemi de istemiyor kızıyor farkediyorum beni kıskanıyor gezmeme dısarıya cıkmama izin vermiyor ama akrabam var benim kızla msnde cam acıp konusmus kız buna sevdigi cocugun resmini falan göstermis benim kocam tel numarasını vermis bana da kim verdi bilmiyorum diyo kıza sordum enistem verdi dio arkadasım eskiden cok saftı simdi cok degişmiş benim tanıdıgım kız gitmiş yerine serseri bi kız gelmş onu seviyorum elimden alacaklar die korkuyorum nooluurr bi cevap yazın yardımınıza ihtiyacım var:(

  vote 5.1 Katılıyor musunuz?  evet (214)  /  hayır (207)

 • 80 |

  kadınlar gününde öğrendim

  08.03.2010 tarihinde , yorgun demiş ki

  yanlız olduğumu sandım ilk önce...aldatılıyorum ve bunu öğrendiğim tarih 8 mart...tuhaf değilmi.ne yapacağımı bilmiyorum.8 yaşında bir kızım var onun için dayanmak istiyorum.ayrılıkmı kolay beraber kalmakmı?böyle yaşanır mı?

  vote 5.0 Katılıyor musunuz?  evet (248)  /  hayır (247)

 • 81 |

  içim aciyor

  16.03.2010 tarihinde , kürşata demiş ki

  yaklaşık olarak 7 yıldır aldatılıyorum ki eşi tarafından bu yedi yıldır birşey yapmıyorum sözünü işitip üstelik hakaretinede maruz kalıyorum.şu an bunları yazarken bile o işlerle uğraştığına eminim.internetle başlayıp yatak odasına kadar taşıdığını kavgamız esnasında bile birçok kişiyle yattım ama tanıdığım kadınlardan senin gibi erkek givbi olaanını görmedim diyecek kadar densiz terbiyesiz biri ile evliyim ne yapacağımı bilmiyorum ama ondan nefret ediyorum.devamlı kanayan devamlı acıyan bir yara gibi içim acıyor.onu allaha havale ediyorum.saatlerimin dakikalarımın saniyelerimin hesabını sorsun yardım edin nasıl kurtulurum bu dertten bu içimdeki acıdan

  vote 5.3 Katılıyor musunuz?  evet (208)  /  hayır (186)

 • 82 |

  kürsat bey

  18.03.2010 tarihinde , meryem demiş ki

  s.a kürsat bey durumunuz zor gercekten allah yardımcınız olsun.ama bütün bunlara ragmen neden hala ayrılmadınız ciddi bir sebebi vardır mutlaka...eger gucunuz varsa evliliginizde cok birsey kalmamıs zaten ayrılmanız daha iyi gbi sanki..hocam daha ii cevap verir tabi..

  vote 5.2 Katılıyor musunuz?  evet (228)  /  hayır (210)

 • 83 |

  aldatılıyormuyum acaba?

  19.03.2010 tarihinde , meltem demiş ki

  ben bugün eşimin tlfonunda canım la başalayn ve konusu numara alış verişi olan bi msj buldum ve eşime sorduğumda bana kızdı tlfnnumla nie oynuosun die ve pişkinlikle şaka ya vurdu hiç bişey yokmuş gibi ben o noyu aradım bi bayan çıktı ve daha önce eşimi tlfonda gizli konuşurken yakaladım yine kızdı dinliosun die şimdi şüphelerim iice arttı. biz 8 aylık evliiz daha ve ikimizinde 2. evliliği maddiyatım yok gidecek yerim yok ne yapmam lazım çok bunaldım ltfen cvp yazın

  vote 5.0 Katılıyor musunuz?  evet (209)  /  hayır (205)

 • 84 |

  çok pişmanım

  23.03.2010 tarihinde , dilan demiş ki

  sevgilimi çok seviyordum ilk başlarda bana karşı çok saygılıydı zaman geçtikçe iyice yaklaşmaya başladı ve ben istemeden zorla birlikte oldu sevdiğim için bunu kabullenmeye çok çalıştım şimdide sebebsizce beni aldattı ve bıraktı geleceğim hayatım bitti çaresizim ne yapabilirm

  comment Faruk Beşer'in yoruma cevabı

  Ne yazık ki kızlarımız çoğunlukla bu hataya düşüyor, sonra da başkasını suçluyorlar

  vote 4.8 Katılıyor musunuz?  evet (212)  /  hayır (228)

 • 85 |

  tarifsiz acı

  23.03.2010 tarihinde , özlem demiş ki

  bende bu duyguyu defalarca yaşadım. üstelik eşim kendisi itiraf etti. yaşım 22 eşim en yakın akrabam.allah aklımıza mukayet olsun bana bir fikir verin teşekürler şimdiden.

  vote 5.4 Katılıyor musunuz?  evet (217)  /  hayır (187)

 • 86 |

  aldatıldım

  24.03.2010 tarihinde , aysel demiş ki

  3 yıllık ewliyim eşimin başka kadınnla 2 yılldır ilişkisi warmış kadınla oyurdum konuştum herşeyi anlattı bir ara bu yüzden boşancaktık gitmiş hemen kanına ewlenme teklifi etmiş çok zoruma gidiyr ben onu bu kadar sewken onun bana yaptıklarını yediremiyorm guruma yanlız ben 23 eşim 27 kadında 35 yaşında we gayet bakımlıym çalışan bir bayanım bana benden güzelini tercih etseyi bu kadar zoruma gtmezdi şimdide seni sewiyorm diye yalwarıyor bana kadınla ayrılmış ama kadın bana aradan çekil diyo ama eşime bir türlü güwenemiyrm aramızda ne yaşandıysa benmle yattgını kalktıgnı bşka kadına anlatması benm zoruma gdyr

  comment Faruk Beşer'in yoruma cevabı

  Ben aldattığı kesin olanlardan ve buna devam edenlerden ayrılmanın daha iyi olacağını düşünüyorum.

  vote 5.3 Katılıyor musunuz?  evet (252)  /  hayır (227)

 • 87 |

  öyle de zor böyle de.

  25.03.2010 tarihinde , Elif Yörükgelen demiş ki

  Hocam Allah rızası için benim bu mesajımı okuyun. Ben 2 senelik evliyken ve 1 yaşında oğlum varken aldatıldım. İhaneti kendim yakaladım. Eşim işyerindeki bir bayanla cep telefonu mesajlaşmaları ile beni aldatmış. Söylediğine göre hiç buluşmamışlar, eşim teklif etmiş ama kaıdn reddetmiş. Eşimin demesine göre, bu sadece bir oyunmuş ve asla cinsel bir münasebet düşünmemiş. Evli bir kaıdn olarak erkekleri tanıyor ve bu yola çıkan erkeğin artık kendisini frenleyemeyeceğini biliyorum. Eşimi frenleyen karşı taraf oldu belliki, zaten ben de yakaladım ve bitti. Beni en çok sızlatan, bizim evimizde yuvamızda ve biz uyanıkken gözümüzün önünde o kadınla mesajlaşmasıydı. Şimdi eviyle çok ilgili, çok pişman. "Ben aldatmadım, buna aldatma denmez, kötü bir dönem yaşadım sadece" diyor. Ben ise sadece oğlum babasız veya üvey babayla büyümesin, onun ilerideki evlilik hayatı ve tüm seçimleri etkilenmesin diye katlanıyorum. Açıkçası artık sevgi ve saygı duyamıyorum. Bedensel bir yakınlığı da istemiyorum. Olayın üzerinden 2 sene geçti, ama hala geceleri rüyalarımda. Ben yanlış bir evlilik yaptıysam bunu yavrum mu ödesin, 2 ev arasında perişan mı olsun, aile kavramını bilmesin mi, ilkokula başlayınca arkadaşlarından mı utansın diye diye idare ediyorum. Ayrıca Sn. Hocam benim 1 değil inanın 10 çocuğa bakacak maddi imkanım var Allahın izni ile,çünkü çalışıyorum. Çalışan kadın zaman zaman stresli olup, eşine zaman ayıramıyor. Kısıtlı zamanı evladına veriyor. Bu noktalarda kendimi de suçladığım oldu. Ama aldatan eşime bunu belli etmedim. Ayrıca gönlüm bomboş olsa da içimde de eşime misilleme yapmayı düşünmeyecek kadar büyük bir iman var. Hocam, ben sizin kızınız olsam bana ne önerirdiniz?

  comment Faruk Beşer'in yoruma cevabı

  Çok güzel yazmışsınız, akıllı ve imanlı bir kadına benziyorsunuz. Bence zina olarak bir aldatma olmadığına göre ailenizi yıkmayı düşünmenize gerek yok. Elbette büyük bir hata yapmış ama gerçekten pişman olmuş olması mümkün. O halde affedip devam edin. Ama bir gün gerçekten aldatıldığınızı görürseniz o azaman affetmeyin. Allaha yalvarıp dua etmeyi de ihmal etmeyin, eşinize hidayet ve anlayış vermesi için.

  vote 5.2 Katılıyor musunuz?  evet (215)  /  hayır (196)

 • 88 |

  ölmek istiyorum

  27.03.2010 tarihinde , bahar demiş ki

  artık kaldıramıyorum hocam 3 yıllık evlıyım ve benden oncekı sevgılısyle hala beraber kadın benı arıyor benım ona hakaret etmem gerekırken o bana edıyor bı kocanı elınde tutamadın dıyor hergece mesajlarını goruyorum kadını aradıgını goruyorum.aılemın kardeşimin psıkolojısı bozuldu kaçtıgım ıcın ve ımam nıkahlı oldugum ıcınde aılemın yanına da gıdemıyorum yalnız kalıcak ımkanım var ama kendımede guvenmıyorum canım cok yanıyo eşimin silahını alıp beynımı paramparça etmek ıstıyorum.sadece ölümü düşünüyorum.çok affettım hocam çokkk.ama buna ragmen herşeyde benı suçladı bana ınanmadı eve gelmedı dostunun kardeşını kımsesız dıye 2 yıl baktırdı bana ve ben bunu sonradan ogrendım.artık ne hayata tutunabılecek gucum var nede yaşamaya eşim o kadına oyle bı anlatmışkı benı kadının bana ettıgı hakaretlerı yazdıgı mesajları anlatamam.bıde bana ben eşini çok sevıyorum dıyo ya bu kadın evlı 2 çocuklu turkmenıstanlı bı bayan eşim benı kaçırınca memleketıne gerı donmuş lanet olsun 2 yıldır yıne burda eşinı boşayıp gelmış.benım gıtmem ıcın etmedıklerı zulm ezıyet kalmadı.hocam kardeşimin psıkolojısı bozuldu aılemın oyle ben nasıl yaşıcam nasıl tutunucam.o kadını bulsam gozumu kırpmadan oldururum.ne olu bana yardım edın

  comment Faruk Beşer'in yoruma cevabı

  Siz resmi nikah olmadan evlenmekle bir hata yapmışsınız, şimdi söylediklerinizden eminseniz, yani yanlış anlama ihtimaliniz hiç yoksa, o zaman neden böyle bir sıkıntıyı çekiyorsunuz ki?

  vote 5.2 Katılıyor musunuz?  evet (237)  /  hayır (217)

 • 89 |

  birkere yapan bir daha yapar

  29.03.2010 tarihinde , zeynep demiş ki

  bayan kardeşlerim asla affetmeyin beneşimi rüyamda gö rüyorum benı aldatıyormuş ben rüyadan uyanınca çılgına dönüyorum psikolojim bozuluyor eşime şüpheyle bakıyorum.rabim korusun gerçek olsaydı asla affetmezdimbenimde oğlum var onun için bile kendiniz içinde en sağlıklı karar bu.sabretçek gücünüz varsa sabredin alah cümlemizin hakkını korusun şeytanın şerrinden eşlerimizi ve yuvalarımızı korusun.......

  vote 5.4 Katılıyor musunuz?  evet (238)  /  hayır (200)

 • 90 |

  Aldatilmak

  08.10.2010 tarihinde , nurgül demiş ki

  Tek cözüm su bence... arkadaslar aldatanlar allahindan bulusn demisler.. bence yanlis.. bela okumaya gerek yok bu durumda.. herkesn basina gelebilir .. ama su varki.. allahindan bulsn diyebilen kadinlar bence hic beklemedn bosansinlar.. daha hayirli ve huzurlu bir hayatlari olur... seven kadin aldatildimi allaha siginir.. dua eder ve zamana birakir icindeki öfkeyi aciyi saklar.. sevdigi insana göstermez.. sevdigi insanin iyi olmasi icin elinden geleni yapar cunku seven kadin sevdigi iyi oldumu mutlu olabilir anca.. herkes sevio diye birsey yok.. sevmeyen bosansin... seven allah tarafindan yardm istesn dua etsn.. herzaman yardmci olur.. bi zamanlar dikkat etmedigi seylere dikkat edip evliligi duzeltmeye calissin... allahdn baska kimseden yardm isteyemeyiz... dua edip sabretmek her aciyi dindirir...yok eder.. ama lütfn allah belasi ni versn demeyinde bosanin sevmiorsaniz... halinize sukredin.. olmussa olmus.. insanoglu herseyle savasabilir... insan hersei her kötülügü ve mutsuzlugu yenebilir.. insan her aciyi unutmus gibi yasayabilir.. kader bu kimi yasar kimi yasamaz... kaderi boyle olan kadin iyi dusunsun... cocuklarin mutlulugu icin bosanmicm diyenler yanlis dusunur... ccocuklar boyle mutsuz olurlar.. Seviosaniz asla birakmayin... sahip cikamadiniz bari simdi cikin.. allaha siginin... ! unutulur... kabulllenilir... seven insan her ne olursa olsn sevdigini yaninda gorunce mutlu olur.. allah hepinizin yardmcisi olsn..

  vote 5.4 Katılıyor musunuz?  evet (183)  /  hayır (156)

 • 91 |

  böyle güle böyle diken

  17.10.2010 tarihinde , mustafa demiş ki

  hanımlar hep kendilerini isteyen zengin kişilerle evlenirler. zengin olmasa bile parası bol olmalıdır. bu kişi imanlımıdır namuslumudur hiç önemi yoktur. ev araba varsa tamamdır. şimdi bu kardeşmizde bakmış iş güç yerinde cüzdan kabarık kaçmış. işte evlenirken din iman varmı diye araştırmazsa insan böyle olur. bu adamın zengin oldugunu nereden anlıyoruz? : 2 tane kadına yedirecek kadar parası var. oyuzden kendi düşen ağlamaz kardeşim.

  vote 4.7 Katılıyor musunuz?  evet (152)  /  hayır (171)

 • 92 |

  Aldatılmaya Katlanmak

  10.12.2010 tarihinde , Mükerrem demiş ki

  Bende aldatıldım ne zor bilirim ama kocami seviyorum . bosanirsam eğer kızlarim ne halde olurlar.kızım kocasıyla sorun yasar demez mi senin baban boyleymiş diye baslamaz mi sorun... nasil kazanirim nasıl unuturum bilemiyorum. cok seviyorum ALLAH bütün aldatılan kadinların yaninda olsun kimseye bu acıyı yasatmasın. Aminn

  vote 5.3 Katılıyor musunuz?  evet (188)  /  hayır (166)